Kuressaare Kunstikool asutati 1981. aasta oktoobris. Alates septembrist 2011 asub kool Kuressaare kesklinnas Garnisoni 16 hoones koos Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumiga.

Kunstikooli töö eesmärk on laste loominguliste võimete avastamine, arendamine ja hoidmine. Õppeaineteks on joonistamine, maalimine, kompositsioon ja vormiõpetus. Integreerituna teistesse erialadesse lisaks nahkehistöö, keraamika, kunstiajalugu, graafika, arvutigraafika, foto ja video. Lisaks igapäevastele tundidele osalevad õpilased erinevatel kunstikonkursidel ja näitustel. Peale õppekavajärgse koolituse läbimist saavad õpilased tunnistuse täieliku kunstilise alghariduse omandamise kohta.

Noorematele - alates 5. eluaastast - on mõeldud  EELKOOLIEALISTE KUNSTITUNNID  kuutasuga 15 eurot ja õppemahuga 2 tundi nädalas.

PÕHIÕPPES osalejatele - alates 7. aastast - on kuutasu 30 eurot ja selle eest saab kooli tulla 5 päeval nädalas.

Õppima võivad tulla muidugi kõik, kes soovivad end kunstis avastada, temaga tutvust teha ja temaga koos end välja elada. Ei pea olema kunstnik, et ilu tunnetada ja edasi anda!

TÄISKASVANUTELE pakume võimalust tutvuda joonistamise, maalimise ja keraamika erialadega. Tunnid toimuvad ühel päeval nädalas ja kuutasu on 35 eurot.

Kunstikooli õpilased kantakse Saaremaa huvihariduse registrisse: https://saaremaa.huviregister.ee
Õppida soovija võib ise algatada sissekannet nimetatud registrisse ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart ID abiga. Teine võimalus on, et seda teeb kunstikooli õpetaja, kui ta teab õpilase vajalikke andmeid. Sõltuvalt sellest kumb pool andmed sisestab, peab teine osapool vastava toimingu kinnitama.

Soovitame alati kõigepealt meile külla tulla ja kooliga tutvuda, sest nii saame teiega kiiremini tuttavaks ning
oskame paremini aru saada teie soovidest ja vajadustest. Register on ju virtuaalne, kuid õppimine toimub siiski reaalsetes tingimustes ning sobivat õpperühma saame soovitada peale kohtumist. Veelgi toredam, kui külla tulles võtaksite kaasa mõned näited varem tehtud töödest - see annaks õpetajatele aimu, kuidas edasi minna.
Ja kui kõik sobib, siis ei ole ka registreerimises ja kinnitamises midagi keerulist - võime selle kohe koolis ära teha, kui ID-kaart ja vajalikud koodid kaasas on. Mobiil-ID ja Smart ID abil käib asi lihtsamaltki.

Seega - tulge kindlasti meilt läbi, ajame juttu ja hakkame asjaga pihta.
Mõistagi saab meile helistada ja kirjutada, nagu näha lehe servas olevalt realt.

Õpingud kestavad septembrist mai lõpuni. Kohtumiseni Garnisoni 16 majas.

Kuressaare Kunstikool, Garnisoni 16, tel. 5068484, 4533573; e-post: kuressaare.kunstikool@gmail.com